środa, 24 grudnia 2014

Rozdział 229.

Harry's POV:

Skanuję wzrokiem strony małego zeszytu, moje oczy szybko wertują słowa, by zdecydować, gdzie zacząć czytać. Jest to dziennik z jej lekcji religii, zajęło mi minutę, by zrozumieć do czego to jest, ponieważ każdy wpis jest oznaczony jakimś słowem i datą, oraz większość z tych tematów nie ma nic związanego z religią.
Ból. To słowo przyciąga mój wzrok i zaczynam czytać.
'Czy przez ból ludzie odwracają się od Boga? Jeśli tak, to w jaki sposób?
Ból może odwrócić człowieka od czegokolwiek. Ból jest w stanie spowodować, że robimy rzeczy, których wcześniej nie rozważymy jak obwinianie Boga za nasz ból.
Ból... takie prosto słowo, które posiada głębsze znaczenie. Nauczyłam się, że ból jest najmocniejszym uczuciem jakiego można doświadczyć. W przeciwieństwie do wszystkich innych emocji, żadne inne uczucie nie może spojrzeć na ból z innej perspektywy, jak sam ból. Ostatnio bardzo dobrze się z nim zapoznałam, to uczucie jest wręcz nie do zniesienia. Kiedy jestem sama, a zdarza się to teraz częściej niż kiedyś, przyłapuję się na rozmyślaniach, który rodzaj bólu jest najgorszy. Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, jak myślałam, że będzie. Powolny i stały ból, ten rodzaj bólu, który przychodzi, gdy jesteś raniony wielokrotnie przez tę samą osobę. Pomimo tego, nadal tam jestem, pozwalając na dalszy ból, który nigdy się nie kończy. Tylko w tych rzadkich chwilach, kiedy przyciąga mnie do swojej piersi i składa obietnice, których nie jest w stanie dotrzymać, ten ból znika. Tak przyzwyczajam się do wolności, moja własna wolność przekształca się w ból, która zadaje mi kolejny cios.'
To nie ma nic związanego z tą cholerną religią, to jest o mnie.
'Zdecydowałam, że ten gorący, rozpalający, nieunikniony ból jest najgorszy. Ten ból przychodzi, kiedy wreszcie zaczynasz się relaksować, wreszcie zaczynasz łapać oddech, myśląc, że jest on wczorajszym problemem, a potem okazuje się, że to dzisiejszy problem, jutrzejszy i tak dalej. Ten ból objawia się, kiedy przelewasz wszystko na coś, na kogoś, a on się nagle zdradza i ten ból ciebie miażdży, wtedy zdajesz sobie sprawę, że ledwo łapiesz oddech, ledwo trzymasz się na małej krawędzi, która pcha cię do przodu i każe nie poddawać.'
Kurwa mać.
'Czasami jest to wiara, którą ludzie w sobie trzymają, czasami, kiedy jesteś wystarczająco szczęśliwy, możesz znaleźć kogoś, komu zwierzysz się z tego bólu i będzie w stanie cię z niego wyciągnąć, zanim na długo u ciebie zamieszka. Ból jest jednym z tych okropnych miejsc, które raz odwiedzisz, to musisz walczyć na swój sposób i nawet, jeśli myślisz, że z niego uciekłeś, jesteś własnym rodzajem bólu. Jeśli jesteś taki jak ja, nie masz nikogo na kogo mógłbyś liczyć, nie masz pomocnej dłoni, która cię zapewni, że uda ci się wyjść z tego piekła. To zamiast tego, musisz zasznurować swoje buty i samemu podjąć się ucieczki.'
Moje oczy wypatrują daty w górnej części strony, zostało to napisane, kiedy byłem w Anglii. Nie powinienem więcej czytać, powinienem odłożyć tę książkę i więcej do niej nie zaglądać, ale nie mogę. Chcę wiedzieć, co zostało jeszcze napisane w tym dzienniku pełnym sekretów. To mnie zbliża do niej i obawiam się, że więcej takie zbliżenie nie nastąpi. Przewracam kartkę na kolejną stronę, gdzie widnieje napis 'Wiara'.
'Co dla Ciebie oznacza wiara? Czy wierzysz w coś wyższego? Czy wierzysz, że wiara może przynieść dobre rzeczy w życiu człowieka?'
Ten powinien być lepszy, ten wpis ujarzmi ból w mojej klatce piersiowej. To nie może być związane ze mną.
'Dla mnie, wiara oznacza wierzyć w coś innego niż w siebie. Nie wierzę, że jakaś dwójka ludzi, którzy maja ten sam pogląd na wiarę, opiera się tylko na swojej religii. Wierzę w coś wyższego, zostałam wychowana w ten sposób. Wraz z moją matką chodziłyśmy do kościoła w każdą niedzielę i większość śród. Nie chodzę teraz do kościoła, chociaż powinnam, ale nadal rozmyślam nad moją religijną wiarą, bez wpływu matki.
Kiedy myślę o wierze, moje myśli nie idą w stronę religii, chociaż powinny, to tak nie jest. Idą w jego stronę; wszystkie moje myśli idą w jego stronę. Jest ich każdą częścią, nie jestem do końca pewna, czy to dobrze, ale tak jest i wierzę, że dzięki temu w końcu będziemy nad sobą pracować. Tak, jest trudny, nadopiekuńczy, czasem nawet mnie kontroluje... dobrze, często mnie kontroluje, ale wierzę, że ma dobre intencje z każdej frustrującej akcji. Mój związek testuje mnie w niewyobrażalny sposób, ale każda sekunda jest tego warta. Wierzę, że pewnego dnia przestanie się bać, że mnie straci oraz pomyśli o naszej przyszłości, to wszystko czego pragnę. Wiem, że też tego pragnie, ale nie mówi tego na głos. Mam tyle wiary w tego człowieka, że mogłabym oddać każdą łzę, każdy bezcelowy argument, mogłabym oddać to wszystko, by odnalazł wiarę w siebie. Wierzę, że Harry pewnego dnia powie dobrowolnie i otwarcie o swoich uczuciach, w końcu położy kres 'samolubnemu wygnańcowi'.
Wierzę, że pewnego dnia zobaczy, że nie jest łotrem. Mocno próbuje nim być, ale wiem, że w głębi serca jest bohaterem. Jest moim bohaterem, czasem moim oprawcą, ale w większości bohaterem. Uratował mnie przed samą sobą, spędziłam moje życie, udając kogoś, kim nie jestem, a Harry pokazał mi, jak to jest czuć się w porządku z samym sobą. I nie muszę spełniać oczekiwań mojej matki, za co mu serdecznie dziękuję. Wierzę, że kiedyś zobaczy, jaki jest niesamowity, jest doskonale niedoskonały i bardzo go za to kocham. Może pokazuje mi to w niekonwencjonalny sposób, ale się stara i to wszystko czego mogę od niego oczekiwać. Wierzę, że będzie kontynuować swoje starania i wreszcie pozwoli sobie być szczęśliwym człowiekiem. A ja będę w niego wierzyć, dopóki nie zakończy swoich prób...'
Zamykam książkę i szczypię nasadę nosa, starając się kontrolować moje emocje. Ona przelała na mnie całą swoją wiarę, bez cholernego powodu. Nigdy nie zrozumiem, czemu zmarnowała na mnie swój czas, ale czytanie jej myśli, w ten sposób wykręca nóż, usuwa go i wbija w klatkę piersiową po raz kolejny.
Uświadomienie sobie, że Tessa jest taka jak ja, przeraża mnie i zachwyca w tym samym czasie. Wiedząc, że to ja jestem... byłem wszystkim, co się kręciło wokół jej świata, wprawia mnie w radość, aż do zawrotu głowy, ale kiedy przypominam sobie, że to spieprzyłem, radość znika tak szybko jak przyszła. Zawdzięczam jej i sobie bycie innym... nie lepszym... po prostu innym. Zawdzięczam jej próbę ujarzmienia mojej złości. Trochę dziwne, ale czuję, jakby ciężar został zniesiony z moich ramion po niezręcznej rozmowie z moim ojcem. Nie chciałbym zajść tak daleko, by powiedzieć, że wszystko zostało wybaczone, albo że zostaliśmy kumplami, czyli oglądanie wspólnych meczów i inne gówna, ale muszę przyznać, że nienawidzę go mniej niż przedtem.
Jestem bardzo podobny do ojca, chociaż nie chcę tego przyznać. Chciałem opuścić Tessę dla jej dobra, ale nie byłem na tyle silny, by to zrobić, czego widocznie nie brakowało mojemu ojcu. Opuścił nas i nie wrócił. Gdybym miał dziecko z Tessą, z obawą, że spieprzyłbym im życie, też pewnie chciałbym odejść.
Pieprzyć to. Myśl o dziecku przyprawia mnie o mdłości. Byłbym najgorszym ojcem i lepiej, jeśli Tessa będzie działa na własną rękę. Nie umiem nawet pokazać jej wystarczająco dużo miłości, a co tu dopiero mówić o dziecku.
- Wystarczy tego - wzdycham, stając na nogi. Idę do kuchni i otwieram lodówkę. W połowie pusta butelka wódki, stojąca na półce, woła mnie i prosi, bym ją otworzył.
Naprawdę jestem pieprzonym pijakiem. Siadam na blacie z cholerną butelką wódki w ręce. Przekręcam korek i przystawiam trunek do ust. Tylko jeden drink spowoduje, by poczucie winy odeszło. Jeśli wypiję jednego drinka, mogę się zmusić do udawania, że Tessa wkrótce wróci do domu. Jeśli to działało wcześniej, by uśmierzyć ból, to podziała i tym razem. Jeden drink.
Kiedy tylko zamykam oczy i odchylam głowę do tyłu, załzawione oczy Tessy migają mi przez umysł. Otwieram oczy, odwracam kurek i wylewam wódkę do zlewu.

Tessa's POV:

- Cześć - Dan staje naprzeciwko mnie, kiedy opieram się o ladę.
- Cześć - moja odpowiedź jest bardzo powolna.
- Wszystko okej? - uśmiecha się, a ja przytakuję. Myślę, że tak.
- Czuję się dziwnie, tak jakby - skanuję wzrokiem pokój w poszukiwaniu Zayna. Mam nadzieję, że niedługo wróci.
- Co masz na myśli?
- Nie wiem, czuję się... dziwnie. Jak pijana, ale bardziej powolna, ale też mam mnóstwo energii w tym samym czasie - macham dłonią naprzeciwko swojej twarzy. Widzę ją potrójnie.
- Musiałaś wypić mnóstwo drinków - śmieje się Dan, a ja ponownie przytakuję.
- Czy Zayn wrócił? - pytam go.
- A gdzie poszedł?
- Znaleźć Steph i zapytać ją o mojego drinka - pochylam się bardziej nad blatem.
- Poszukać? Hmm, mogę ci pomóc go znaleźć. Chyba widziałem go na schodach.
- Dobrze - nie sądzę, bym przepadała za Danem, ale muszę znaleźć Zayna, bo moja głowa staje się cięższa i cięższa.
Wolno podążam za Danem, który przeciska się przez tłum w stronę schodów. Muzyka jest bardzo głośna i przyłapuję się na tym, że macham swawolnie głową we wszystkie strony, kiedy wspinam się po schodach.
- Czy on jest tutaj? - pytam go.
- Tak, myślę, że tam wchodził - przytakuje i wskazuje głową drzwi po drugiej stronie korytarza.
- To pokój Harry'ego - informuję go, a on wzrusza ramionami. - Mogłabym tutaj przysiąść na chwilkę? Nie sądzę, bym była w stanie dalej pójść - moje stopy są ciężkie, ale umysł jest stabilny, co nie ma dla mnie najmniejszego sensu.
- Chodź, możesz sobie tam usiąść - Dan łapie mnie za ramię i wprowadza mnie do starego pokoju Harry'ego. Siadam na krawędzi łóżka, a wspomnienia wirują wokół mnie w powietrzu. Harry i ja siedzieliśmy na tym łóżku, w tym samym miejscu, co ja teraz, a potem pocałowałam go po raz pierwszy. Byłam taka przytłoczona i zdezorientowana moją rosnącą potrzebą bycia blisko niego. To był pierwszy raz, kiedy miałam spojrzenie na bardziej miękką, miłą stronę Harry'ego. Nie trwało to długo, ale miło było się spotkać z tym doznaniem.
- Gdzie jest Harry? - pytam, a Dan chichocze.
- Och, Harry'ego tutaj nie ma. Sama powiedziałaś, że jesteś pewna, że go tutaj nie będzie - zamyka za sobą drzwi na klucz.
Co się dzieje? Mój umysł zalewa fala możliwości, ale moje ciało jest zbyt ciężkie, by się podnieść. Chcę po prostu leżeć, ale alarm wrzeszczący w mojej głowie, każe mi walczyć. Nie odjeżdżaj. Niech twoje oczy pozostaną otwarte.
- Otwórz te drzwi - próbuję wstać, ale pokój zaczyna wirować.
Jak na zawołanie, rozbrzmiewa pukanie. Ulga oblewa moje ciało, kiedy ukazuje się w nich Steph.
- Steph... on chce mi coś zrobić - nie wiem jak to wytłumaczyć, ale przeczuwam, że chce mnie skrzywdzić.
- Co zrobić? - patrzy na niego i przesyła mu złowieszczy uśmieszek.
- Steph - wołam ją ponownie. Potrzebuję jej pomocy, by wyprowadziła mnie z tego nawiedzonego pokoju.
- Przestań jęczeć - wyzywa mnie, a ja wstrzymuję oddech.
- Że co? - udaje mi się powiedzieć, na co się uśmiecha do Dana i grzebie w swojej torbie, którą ma przewieszoną przez ramię.
- Boże, mogłabyś się zamknąć? Mam dosyć słuchania twojego jazgotu przez cały cholerny czas.
Mój mózg nie działa poprawnie. Steph nie powiedziałby do mnie tych słów.
- Ugh, i to głupie, niewinne grymaszenie, kiedy chcesz, by zaznała trochę rozkoszy - wywraca swoimi oczami. - Znalazłam ją, masz - podaje Danowi mały obiekt, który wydaje dźwięk, podczas gdy ja staram się utrzymać moje oczy otwarte.
Wiśniówka, Steph, Dan, Molly, Zayn, impreza. O, nie.
- Co chcesz zrobić? - pytam, na co ponownie się śmieje.
- Nie powiedziałam ci, żebyś przestała skomleć? Będzie dobrze - jęczy i podchodzi do łóżka.
Ten dźwięk wydał aparat, który Dan teraz trzyma w dłoni.
- Zostaw mnie - staram się krzyczeć, ale wychodzi z tego szept. Próbuję stanąć na nogi, ale z powrotem padam na łóżko.
- Myślałam, że... - zaczynam. Steph chwyta mnie za ramiona i popycha w stronę materaca. Nie mogę wstać.
- Myślałaś, że co? Że jestem twoją przyjaciółką? - klęczy na łóżku, unosząc się nade mną. Palce Steph sięgają do rozpięcia mojej sukienki, a ciałem zaczyna naciskać na moje uda.
- Byłaś zbyt zajęta zabawą z Zaynem i Harrym, by dostrzec, że tak naprawdę od początku tobą gardziłam. Czy nie myślisz, że gdybym naprawdę się tobą przejmowała, to powiedziałabym ci, że Harry tylko się z tobą umawiał dla zakładu? Czy prawdziwy przyjaciel by cię nie ostrzegł? - ma rację, a moje głupota została ponownie udowodniona.
- I tak przy okazji, mam nadzieję, że dobrze się bawiłaś, czekając na Harry'ego w swoje urodziny - śmieje się.
Staram się z nią walczyć, ale to niemożliwe. Bardzo łatwo usuwa moje palce ze swoich ramion i kontynuuje to, co robi. Zamykam oczy i wyobrażam sobie Harry'ego, który wyważa te drzwi, by mnie ratować jako mój rycerz w czarnej zbroi.
- Harry się o wszystkim dowie – grożę.
- I o to właśnie chodzi, a teraz się zamknij – rozbrzmiewa się kolejne pukanie do drzwi, więc nieudolnie próbuję ją z siebie zepchnąć.
- Zamknij drzwi, szybko – odzywa się Dan. Gdy spoglądam w kierunku wejścia, nie zaskakuje mnie, że dołącza do nas Molly.
- Pomóżcie mi zdjąć z niej tę sukienkę – mówi Steph.
Mrugam oczami i próbuję potrząsnąć głową, ale to na nic. Z pewnością ugrzęznę w łapskach Dana, wiem to. Taki właśnie Steph miała plan od samego początku. To nigdy nie miała być impreza pożegnalna urządzona na moją cześć. Nie mam bladego pojęcia, dlaczego myślałam, że jest moją przyjaciółką.
Włosy Molly opadają na moją twarz, kiedy wspina się na łóżko obok mnie. Steph lekko unosi i przekręca moje ciało, by mieć lepszy dostęp do zamka sukienki.
- Dlaczego? - pytam załamanym głosem, będąc pół-świadoma swoich łez na policzkach, które teraz opadają na prześcieradło. Gdzie jest pościel?
- Twój pierdolony chłopak nagrał się podczas pieprzenia mojej siostry, a dlatego! – czuję ukłucie na słowa Dana.
- Hola, myślałam, że zamierzacie jej zrobić tylko kilka zdjęć! – mówi głośno Molly.
- Zamierzamy… może nagrać krótki filmik – odpowiada Steph.
- Nie ma mowy, koleżanko! Nie możesz kazać mu ją zgwałcić – piszczy Molly.
- Jezu, on jej nie zgwałci. Nie jestem jakaś popierdolona. Trochę ją podotyka i sprawi, żeby wyglądało to tak, jakby ją pieprzył, więc kiedy Harry zobaczy nagracie, posra się w gacie. Wyobraź sobie tylko jego twarz, gdy ujrzy swoją niewinną, małą dziwkę podczas seksu z Danem – śmieje się Steph. – Myślałam, że się na to piszesz? Przecież powiedziałaś – parska na Molly.
- Pisałam się na wkurzenie go, a nie na nagranie tego gówna, nie możesz tego zrobić – szepcze Molly, lecz ja słyszę ją doskonale. To jest zwrot akcji, którego nigdy się nie spodziewałam.
- Brzmisz jak ona – Steph odwraca mnie z powrotem, po tym jak ściąga moją sukienkę.
- Przestań – skowyczę. Dziewczyna wywraca oczami, a Molly wygląda, jakby miała zwymiotować w każdej sekundzie.
- Nie chcę mieć z tym do czynienia – panikuje różowowłosa.
- Więc stąd wyjdź. I tak to długo nie potrwa. Jeśli zamierzasz zachowywać się jak ciota, to idź na dół, będę tam za jakieś dziesięć minut.
Kolejne pukanie rozbrzmiewa się do drzwi, a ja słyszę głos Tristana. Nie mówcie mi, że on też.
- Steph, jesteś tam? – mówi przez drewno.
- Cholera – mamrocze dziewczyna. – Taa, uhm… gadam z Molly, będę za minutę – kłamie, na co otwieram usta, by krzyknąć, ale szybko zakrywa mi je swoimi dłońmi.
Rzucam błagające spojrzenie w kierunku Molly, lecz ta odwraca wzrok. Tchórz.
- Idź na dół, skarbie. Zaraz tam przyjdę. Nieco… nieco się zdenerwowała. Babskie sprawy, kumasz? – kontynuuje swoje kłamstwo. Pomimo tej całej popapranej sprawy, odczuwam ulgę, że Tristan nie jest świadomy okrutnych intencji swojej dziewczyny.
- Okej! – odkrzykuje.
- Podejdź tu – mówi cicho do Dana. – Otwórz oczy – Steph nakazuje mi, dotykając mój policzek.
Ledwo otwieram powieki, a dłoń Dana zmierza w górę mojego uda. Ignoruję jej rozkazy i z powrotem zamykam oczy.
- Idę na dół – Molly się odzywa, gdy chłopak przysuwa kamerę przed swoją twarz.
- Dobra, zamknij drzwi – parska Steph.
- Odsuń się – odzywa się Dan, a Steph schodzi z łóżka, udostępniając swoje miejsce chłopakowi. – Przytrzymaj to.
Robię co w mojej mocy, by wyobrazić sobie, że łapy Dana to dłonie Harry’ego, ale to na nic. Ręce Dana są gładkie, zbyt gładkie, bez żadnych stwardnień, czy pozostałości po bójkach, jak u Harry’ego. Zamknięcie drzwi sygnalizuje to, że Molly opuściła pokój, więc ponownie skomlę.
- Pożałujesz tego, a Harry o to zadba – duszę się, zaciskając mocno powieki.
- Niee, gdzie tam. Nie będzie chciał, żeby ktokolwiek zobaczył filmik, więc będzie miał gębę zamkniętą na kłódkę – odpowiada Dan, przejeżdżając palcami po brzegu moich majtek.
- Harry to chuj, dobra? Zawsze pieprzy się z ludźmi, przeleciał siostrę Dana, przeleciał mnie, przyciąga do siebie masę dziewczyn, uprawia z nimi seks, a potem odrzuca je na bok. Oczywiście tak było, zanim ty się pojawiłaś. Nigdy nie ogarnę, dlaczego tak bardzo cię lubi – ton jej głosu jest pełen zniesmaczenia.
- Tessa! – głos Zayna rozbrzmiewa się w moich uszach, a Steph ponownie zakrywa mi usta, kiedy chłopak wali do drzwi.
- Zamknij się – żąda, na co staram się ugryźć ją w dłoń, lecz wyciąga rękę i mnie policzkuje. Ledwo odczuwam ból.
- Otwórz te pieprzone drzwi, Steph. Wiem, co robisz! – krzyczy Zayn. Też jest w to zamieszany? Czy Harry miał rację, co do niego? – Wyważę je, nie będę się, kurwa, cackać. Idź po Tristana! – słyszę, jak się wydziera, a Steph szybko zabiera dłoń z moich ust.
- Czekaj! – drze się, lecz jest już za późno. Drzwi otwierają się z głośnym hukiem, a ręka Dana już nie jest dłużej na moim ciele. Nie zaciskam już powiek. Chłopak wycofuje się ze mnie, gdy Zayn wparowuje do pokoju.
- Co jest, kurwa? – koc pokrywa górą część mojego ciała, kiedy staram się dotrzeć do Zayna.
- Pomóż mi – błagam go, mając nadzieję, że nie jest w to zaangażowany. Nie słyszy mnie.
- Co jest z tobą, do cholery? – kroczy w stronę Steph, wyrywa jej kamerę z ręki, a następnie rzuca urządzenie na podłogę i rozdeptuje.
- Wyluzuj, to był tylko żart – krzyżuje ramiona, kiedy Tristan wchodzi do pokoju.
- Żart? Dodałaś jej coś do drinka, a teraz siedzisz tu z kamerą w ręku, podczas gdy Dan próbuje ją wykorzystać! To nie jest żart!
- Że co? – zamiera Tristan.
- Nie słuchaj go! – Steph zaczyna płakać, jak na żądanie. Niezła z niej manipulantka.
- To prawda. Idź i spytaj Jace’a. Poprosiła go o leki psychotropowe, a teraz spójrz na Tessę! Kamera, którą używali leży tutaj – Zayn wskazuje na odłamki leżące na ziemi, a ja próbuję się podnieść, ale bez skutku.
- Chcieliśmy ją tylko wkręcić. Nikt nie zamierzał jej skrzywdzić! – odzywa się Steph.
- Jak mogłaś jej to zrobić? Myślałem, że jest twoją przyjaciółką? – Tristan zadaje pytanie swojej dziewczynie.
- To nie takie złe, jak wygląda. Dan to wymyślił!
- Co, kurwa? Wcale, że nie! Ty to wymyśliłaś. Ma popieprzoną obsesję na punkcie Harry’ego i to był jej pomysł – Dan wskazuje na Steph, a Tristan kręci głową.
Odwraca się, by opuścić pokój, a czerwonowłosa rzuca się za nim.
- Nawet mnie nie dotykaj! Z nami koniec – wrzeszczy i znika z pokoju.
- Dzięki, kurwa!!! – krzyczy, a mi się aż śmiać chce na to, że próbowała zwalić winę na innych.
- W porządku? – głowa Zayna znajduje się teraz nade mną.
- Nie – przyznaję. Kręci mi się w głowie, jak nigdy w życiu. Na początku moje ciało było bardzo powolne, a potem umysł stawał się nieco przyćmiony, ale teraz czuję, jak leki coraz mocniej na mnie oddziałują.
- Przepraszam, że zostawiłem cię samą. Powinienem był się tego spodziewać – jedną rękę wsuwa pod moje kolana, a drugą trzyma za plecy, kiedy podnosi mnie z łóżka.
- Zakryj ją. To najmniejsza rzecz, jaką teraz możesz zrobić – wyszczekuje w kierunku Dana.
Ponownie czuję na sobie koc.
- Mam nadzieję, że kiedy się dowie, to cię, kurwa, zabije. Należy ci się – rzuca Zayn na wychodne.
Jestem nieco świadoma wszystkich spojrzeń i szeptów, kiedy chłopak niesie mnie przez budynek. Z drugiej strony mam to gdzieś, chcę po prostu stąd wyjść i o tym zapomnieć.
- Co jest, do cholery? – rozpoznaję głos Louisa.
- Możesz skoczyć na górę po jej sukienkę i torebkę?
- Taa, robi się, stary – odpowiada chłopak.
Trzęsę się, gdy uderza mnie zimne powietrze. Zayn stara się utrzymać koc na moim ciele, ale ciągle się zsuwa. Nie potrafię nawet pomóc, moje ramiona są strasznie wiotkie.
- Zadzwonię do Harry’ego, gdy tylko wsiądziemy do auta, dobrze?
- Nie, nie dzwoń – jęczę. Będzie na mnie taki wkurzony, a ostatnią rzeczą, jaką chce, to jego wrzask, kiedy ledwo potrafię utrzymać oczy otwarte.
- Tessa, naprawdę, wydaje mi się, że powinienem do niego zadzwonić.
- Proszę, nie – zaczynam znowu płakać. Harry jest jedyną osobą, jaką chcę teraz zobaczyć, ale boję się, jak zareaguje. – Nie mów mu – ponownie się odzywam. – Nie wspominaj o niczym, ćśś.
- Dowie się, było zbyt wielu świadków.
- Nie, proszę.
Słyszę, jak wzdycha sfrustrowany, kiedy przesuwa ciężar mojego ciała na jedno ramię, by drugim otworzyć drzwi od samochodu.
- Tu są jej rzeczy. Nic jej nie jest? – wrócił Louis. Siedzenia są takie zimne.
- Chyba nie, ale jest na lekach psychotropowych.
- Że co, kurwa?
- Długa historia. Brałeś je już wcześniej? – pyta go Zayn.
- Taa, ale tylko raz. Wziąłem połowę tabletki, a odleciałem już po godzinie. Lepiej miej nadzieję, żeby nie miała halucynacji. Niektórzy ludzie mają szalone reakcje, kiedy one następują.
- Cholera – jęczy Zayn, a ja wyobrażam sobie, jak obraca w palcach swój kolczyk w wardze.
- Czy Harry wie? – pyta Louis.
- Jeszcze nie.
Kontynuują rozmowę o mnie, jakby mnie tu w ogóle nie było, a chwilę później odczuwam ulgę, kiedy ogrzewanie rozchodzi się po wnętrzu samochodu.
- Muszę zawieźć ją do domu – odzywa się Zayn. W przeciągu sekundy siedzi już w aucie.
- Skoro nie chcesz, żebym mu powiedział, to gdzie, w takim razie, mam cię zawieźć? Możesz zostać u mnie, ale wiesz, jaki wkurzony będzie – gdybym potrafiła ułożyć poprawnie chociaż jedno zdanie, powiedziałabym mu o tym, że zerwaliśmy, ale skoro nie potrafię, wydaję z siebie dźwięk pomiędzy płaczem a kaszlem.
- Moja matka, zadzwoń do niej.
- Jesteś pewna?
- Tak. Nie do Harry'ego. Proszę.
Staram się skupić na głosie Zayna, kiedy jedziemy wzdłuż ulicy, lecz za bardzo jestem rozproszona tym, że próbuję utrzymać się w pozycji siedzącej. Chwilę później leżę wzdłuż siedzenia.
- Zabieram cię do twojej mamy, dobrze? – pyta mnie po zakończeniu połączenia.
Kiwam głową i ponownie zamykam oczy.

Harry’s POV:

'Miłość.
Miłość jest jedyną najważniejszą emocją, która może trwać. Nieważne, czy jest to twoja miłość do Boga, czy drugiej osoby; jest to najpotężniejsze, przytłaczające i niesamowite doświadczenie. Moment, w którym uświadamiasz sobie, że jesteś w stanie kochać kogoś bardziej niż siebie, jest w sumie najważniejszym momentem w twoim życiu. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Kocham Harry’ego bardziej niż siebie, bardziej niż cokolwiek innego. On…'
Mój telefon zaczyna wibrować już po raz piętnasty w przeciągu dwóch minut. Postanawiam go odebrać, by powiedzieć jej, żeby się odczepiła.
- Czego, kurwa, chcesz? – parskam.
- Chodzi…
- Wyduś to z siebie, Molly. Nie mam czasu na twoje głupie farmazony.
- Chodzi o Tessę.
- O czym ty, do cholery, gadasz? – wstaję na nogi, a dziennik upada na podłogę.
- Ona… słuchaj, tylko nie fisiuj. Steph dodała jej coś do drinka, a Dan…
- Gdzie jesteś? – krew zamarza mi żyłach.
- W bractwie – odpowiada przejmująco, a ja natychmiast się rozłączam, sięgam po klucze i wybiegam z mieszkania.


• jeśli przeczytałeś/aś - zostaw komentarz •


Notka: Z okazji Wigilii, wraz z całą ekipą, chcielibyśmy życzyć Wam zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym, nieustającego uśmiechu na twarzy, samych sukcesów w życiu, przyjemnych chwil na tym blogu, całej kolekcji After na półce, szampańskiej zabawy w Sylwestra i aby przyszły rok był jeszcze lepszy niż poprzedni. Merry Christmas! ♥

89 komentarzy:

 1. jaki boski rozdział o luju <33 szybko Harry jeeeeeedź!

  OdpowiedzUsuń
 2. no tego to sie nie spodziewalam omg

  OdpowiedzUsuń
 3. ♡♡♡♡ nawzajem wesołych świąt a rozdział to cudo♡♡

  OdpowiedzUsuń
 4. sztosik rozdział!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy bym się nie spodziewała że Steph może zrobić coś takiego..

  Ale rozdział genialny . I te wyznania w zeszycie 😀

  OdpowiedzUsuń
 6. JAK HARRY WKROCZY DO AKCJI TO DOPIERO ZOBACZYCOE XDDD

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja cię! Nie spodziewałabym się tego po Steph!!! :o
  Jesteś wielka! Wesołych Świąt!!! ♥ ♥ ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Steph??! Nie spodziewałam się tego po niej . Biedna Tessa :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny rozdział :) Wszystkiego najlepszego :*

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja pierdole nawet nie wiem co napisać:/ ani po której stronie mostu jestem:/OMG

  OdpowiedzUsuń
 11. najciekawszy rozdział od baaaaardzo dawna serio! jezu jaki zwrot akcji... nie spodziewałam się tego. wiem, że Molly nie stała się nagle aniołem i nie pokochała Tessy, ale cieszę się, że nie jest aż taka zła jaką okazała się być Steph. jakie szczęście że był tam Zayn i ja uratował, dzięki bogu. szkoda że Tess chce jechać do matki a nie zatrzymać się u Zayna, no ale skoro Harry wkroczył do akcji to lepiej żeby Zayna nie było w pobliżu

  OdpowiedzUsuń
 12. O MÓJ PIEPRZONY BOŻE! Steph to suka! -.- Spodziewałabym się tego po wszystkich, nawet po Zaynie, ale nie po niej! Zaynowi należą się przeprosiny od Harry'ego i Tessy... No i ode mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja tam zawsze lubiłam zayna :D ale steph to serio było mega zaskoczenie

   Usuń
  2. Ja też zawsze go lubiłam, kiedy Harry mnie wkurzał to miejscami nawet wolałam, żeby to on był z Tessą. Poza tym chyba nikt się nie spodziewał, że Steph okaże się taką suką.

   Usuń
 13. Myślałam ze Steph jest przyjaciółką Tessy ,nie spodziewałam się tego po niej . prędzej po Molly a tu proszę .. żal mi Tessy :(

  OdpowiedzUsuń
 14. Ekipa After to jak mój Święty Mikołaj! <3 /A

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie spodziewałam się tego po Steph. Mam nadzieję , że wszystko będzie dobrze btw dzięki , że to tłumaczycie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. nie spodziewalam sie
  totalny zaskok

  OdpowiedzUsuń
 17. że jak?!
  siedzę już pół godziny i nie mogę się pozbierać... Co jest z nimi wszystkimi nie tak?
  A tak poza tym, to wesołych świąt wam życzę ♥

  OdpowiedzUsuń
 18. Jej cudny, jest wigilia a ja siedze i prawie płacze. Molly nie jest taka zła a Steph to suka. Zayn jest boski prawdziwy przyjaciel. Czekam na następny, błagam nie każ długo czekać :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wesołych świąt! ^^

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie wierzę że to mówię ale Molly jest spoko

  OdpowiedzUsuń
 21. Moje serce krwawi...
  DZIĘKUJE ZA TŁUMACZENIE!

  OdpowiedzUsuń
 22. Zayn kochany :)

  OdpowiedzUsuń
 23. O kurwa
  Steph ty malpo

  OdpowiedzUsuń
 24. Wow
  Jestem zdziwiona. Moje przypuszczenia na temat Steph były błędne. Ale jak wyszło z rozdziału miała jakąś obsesję na punkcie Harrego. A Dan niby się zgodził, ale mam wrażenie, że nie był do końca przekonany.
  I do tego Molly. Myślę, że nie chciała jej zrobić krzywdy czy coś takiego tylko po prostu ją wyśmiewała. Możliwe, że ona też coś miała do Harrego i nie chciała by Tessa się wokół niego kręciła.
  Bardzo mi się podobają te urywki z dziennika Tessy. <3
  Wesołych Świąt i weny do tłumaczenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 25. O kurwa,że Steph?!
  Molly kocham cię!!
  Jezu,Jezu,Jezu...
  I co teraz?
  Harry tam pojedzie,a Tessy nie będzie.No to będzie jazda ;/

  OdpowiedzUsuń
 26. Jezu jezu! Harry jeedź T_T!! Ratuj Tessę! TO NIE MOŻE TAK BYĆ <_>!!!! Steph jest wstrętna! Jak mogła?! Co trzeba mieć w głowie?Molly kobieto mogłaś coś zrobić! Zayn ratuj ;-;!!!! / OLLCCIAK

  OdpowiedzUsuń
 27. Dziękuje za tłumaczenie ;) i dla Was rowniez Zdrowych,Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku<33

  @blanka1499

  OdpowiedzUsuń
 28. O. Nie. Wierzę. Wow! o: tego to się nie spodziewałam... Steph? Jak.... Jak mogłaś? Dlaczego? Masz... Y. Miałaś Tristana wiec czemu masz coś do Harry'ego? No wrr.
  Wesołych Świąt!!
  Do nastepnego
  N:***

  OdpowiedzUsuń
 29. Wow nie spodziewałam się tego ale bardzo fajne urywki z dziennika tessy czekam na next :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Wiedziałam, że z tą Steph jest coś nie tak -,-' suka...
  Harry bardzo dobrze, że czyta ten dziennik :-D

  OdpowiedzUsuń
 31. Nigdy bym nie pomyślała, że steph zrobiła bg coś takiego

  OdpowiedzUsuń
 32. Wow cudowne
  Jesteście genialne
  Dzięki za tłumaczenie :*
  Wesołych Świąt
  Buziaki:*

  OdpowiedzUsuń
 33. Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 34. Omg! Tego się kompletnie nie spodziewałam ;_; Ale żeby Steph? Masakra. Jak w poprzednim rozdziale brakowało mi emocji, to w tym jest bardzo dużo! A w następnym będzie na pewno jeszcze więcej.. Co mnie ogromnie ciesz. I ten koniec rozdziału ..obgrvhdsbjf jedyne słowa które mogą opisać ten rozdział to: O KURWA!. CUDOWNY.
  ŻYCZĘ CI DUŻO ZDROWIA I SZCZĘŚCI Z OKAZJI ŚWIĄT. Dużo wytrwałości na studiach, żebyś sobie tam znalazła swojego wymarzonego Harrego c: I żebyś czasami do nas zaglądnęła i przetłumaczyła nam jakiś rozdział c: Jeżeli się do nowego roku nie pojawi rozdział to już życzę ci udanego sylwestra :)

  OdpowiedzUsuń
 35. genialny rozdział
  Steph to suka
  Molly może i wyszła ale mogła jej pomóc a nie tak zostawiać dobrze że Zayn jej pomógł
  Harry czytając ten dziennik - urocze
  Steph to suka muszę to powtórzyć
  Teraz Harry pojedzie do mamy Tessy aww :*
  Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku x

  OdpowiedzUsuń
 36. Boże jaka ta Steph pojebana. Jak ona mogła!!!! Kurwa, kurwa, kurwandsafsfdsa. Nadal w to nie wierzę. Ten rozdział wywarł na mnie tyle emocji, ze szokdsdsafs
  weny <33 na następny rozdział i wesołych świat <3

  OdpowiedzUsuń
 37. Rozdział......aż mi mowę odebrało. ;)
  I Wesołych Świąt, i z tej okazji mały wierszyk:
  " Sto choinek w lesie,
  prezentów ile Mikołaj uniesie,
  bałwana ze śniegu
  i mniej życia w biegu
  oraz tyle radości,
  co ryba ma ości "
  Czekam na następny rozdział.

  OdpowiedzUsuń
 38. Błagam dodaj szybko kolejny rozdział bo poprostu nie wytrzymam....Już nie mogę się doczekać kiedy do akcji wkroczy Harry <3 Wesołych Świąt! :3

  OdpowiedzUsuń
 39. CO. TO. KURWA. BYŁO.
  JA PIERDOLE.
  SORRY. ALE NIE NO BEZ JAJ.
  JAK?!
  CO ZA ROZDZIAŁ O.O

  OdpowiedzUsuń
 40. Popieprzona Steph! Niech Harry zdąży i weźmie Tess do ich mieszkania! Rozdział mega!

  OdpowiedzUsuń
 41. Mam nadzieje, ze Harry rozkwasi mordy Steph i Dana na kwasne jablko... -.-

  OdpowiedzUsuń
 42. Co kurwa jest ze Steph nie tak?! Ja na serio w nią wierzyłam :ooo

  OdpowiedzUsuń
 43. Co za pizdy! ! Niech Hazz po nią jedzie!

  OdpowiedzUsuń
 44. Ja pierdole co się stało ze Steph!!!! Co to miało być jejka tyle emocji a głupia Tessa nie chciała do Harrego! Oby zdążył! Biedna Tessa! Wesołych Świąt! Dziękuje za rozdział! xx

  OdpowiedzUsuń
 45. Ale ze Steph wredna małpa, nie spodziewałam się tego po niej!
  Wesołych Świąt! <3

  OdpowiedzUsuń
 46. Najlepszy prezent na gwiazdkę w postaci rozdziału :-)

  OdpowiedzUsuń
 47. Taka niespodzianka na święta . Tyle się dzieje w tym rozdziale . Wow!
  Harry będzie na maxa wkur...
  Czekam na następny :)

  Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku!

  OdpowiedzUsuń
 48. Jprdl,jakie zajebiste! <3 Czekam na next!

  OdpowiedzUsuń
 49. Wydaje mi się, że ta akcja jest robiona na siłę. Steph, nigdy, przewody przez.te pieprzone 200 rozdziałów nie byla podejrzaną osobą. Nikt by się po niektóre tego nie spodziewał, nie miała motywów. Strasznie naciągane moim zdaniem. Ale ogółem wow. I wielki szacunek dla Zayna za to, że ją uratował i od razu chciał dzwonić do Harryego. Dzięki za tłumaczenie :)

  P.s. AŻ SIĘ BOJĘ TEGO JAKI BĘDZIE ROZPIERDOL JAK HARRY WKROCZY DO AKCJI. ON TAM ICH WSZYSTKICH ROZKURWI PRZECIEŻ

  OdpowiedzUsuń
 50. Steph, że co?! Zayn ja podejrzewam że to nie koniec a harry będzie się bił o nią! Yeach

  OdpowiedzUsuń
 51. Dziękujemy! Dziękujemy za wszystko! Za ten rozdział .. za wszystkie inne ..! <3 Dziękujemy ... Łoo już wole nie myśleć co teraz będzie się działo ...

  OdpowiedzUsuń
 52. Nie mogę się doczekać następnego rozdziału :)

  Wesołych świąt i szęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 53. O MOJ BOZE
  chyba dawno nie bylo tak emocjalnego (tak to sie pisze? ;p ) rozdzialu! :o
  rece dalej mi nie trzesa...
  ...nie wiem co mam myslec
  niech Harry znajdzie Tesse i niech na nia nie krzyczy
  i niech nie zrobi nic Zaynowi
  a Danowi i Steph moze wpierdolic lo
  Wesolych Swiat <3

  OdpowiedzUsuń
 54. cóż za odmiana, molly tą dobrą a Steph tą złą
  nigdy nie lubiłam Steph

  OdpowiedzUsuń
 55. Wow jaki zwrot akcji ! Że Steph ?! Ale jaja !
  Dziękuje za niespodziankę i czekam na następny. 😀

  OdpowiedzUsuń
 56. Dziękuję i nawzajem kochanie :D
  dziękuję za rozdział

  OdpowiedzUsuń
 57. Ale benkk bd :' Wesołych Świąt kochana :* :* :*

  OdpowiedzUsuń
 58. O kurcze nie wierze ;o
  Jacy oni sa posrani :(
  Ale Harry wie i co teraz bedzie ?
  Ciekawe co jej matka powie,chyba jej z domu nie wypusci xd
  Wesolych swiat dla calej ekipy
  PS.dodaliscie dwa rozdzialy pod rzad, moze jeszcze jeden,prosimy :*

  OdpowiedzUsuń
 59. To było genialne :-) Wesołych Świąt :-)

  OdpowiedzUsuń
 60. Wow! Ale masakra! Miazga! Steph? Mila Steph? Chociaż to by wyjaśniło dlaczego ja ignorowala po jej wyjeździe z akademika. Wgl do niej nie dzwonila. Czyzby byla zakochana w Harrym? No nie wierzę. A Molly? Ehh co za rozdział. Cudowny prezent świąteczny :)

  OdpowiedzUsuń
 61. DZIEKUJĘ ZA CUDOWNY PREZENT!

  Wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 62. Steph zawsze mi czymś śmierdziała... co za ugh !

  OdpowiedzUsuń
 63. Molly jednak nie jest taka straszna o.O

  OdpowiedzUsuń
 64. wczraj nie moglam skomentowac z tel, ale chciałam życzyc wszystkim wesołych świat i spełnienia marzen xx
  Nie spoziewałam śie tego po steph, ale Molly pozytywnie mnie zaskoczyła i jak widac fałszywi przyjaciele są duzo gorsi od wrogów
  Dziękuże za tłumaczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 65. Nigdy bym nie spodziewala sie takiego obrotu sytuacji, ani zachowania molly ;ooo tym jestem zaskoczona ;) buziaki i pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 66. O kuźwa. Ja tu umre. Molly chyba nie jest taka najgorsza. Dzięki za taki cudny prezent! Lovki

  OdpowiedzUsuń
 67. Wow. Serio. Wow. Nigdy bym się nie spodziewała tego po Molly. Okazuje się. . Hm.. Dobra? Przynajmniej trochę. A co do Steph.. Idiotka, dobrze że chłopak ja rzucił. Mam nadzieje, że Harry nie zostawi tak tego. /Ali

  OdpowiedzUsuń
 68. Zayn <3
  A Steph szmata, nie spodziewałam się tego!

  OdpowiedzUsuń
 69. Steph od początku wydała mi się dziwna i mimo iż wiem, że nie powinnam jej oceniać od rozdziału w którym po raz pierwszy się znalazła, zrobiłam to. Zacznijmy od tego, że jest punkiem. Nie mam nic do punków, ale to jest niegrzeczny typ ludzi i zaczęłam sobie myśleć czy matka Tessy miała racje i czy Tessa powinna zmienić pokój.

  Po za tym Steph momentami sama podpuszczała Tesse do "złego" i nie ostrzegła Tessy przed tym zakładem.

  Współczuje Tristanowi takiej wariatki, ale i Harry'emu. I wszyscy nagle piszą, że Molly jest super itd. Ale nie, ona myślała po prostu, że zrobią jej tylko zdjęcia więc nie więc nie jest taka do końca super.

  Steph najwyraźniej cierpi na jakąś chorobę psychiczną, bo obsesja na punkcie Harry'ego normalna nie jest.

  Dana natomiast nie winie, ale zachował się niedojrzale. Rozumiem, że chciał zemścić się na Harrym za to co zrobił jego siostrze, ale są inne sposoby na "zemste". Jestem pewna że Dan nie był nawet pewny czy powinien to robić Tessie, a po za tym to Steph wydawała polecenia.

  Steph to po prostu kłamliwa Suka.
  Dan chciał się zemścić.
  Tristanowi współczuje.
  Zaynowi dziękuje ale zabija chuja jak okaże się że i on ma jakiś popierdolony plan wobec Tessy.
  Molly mimo iż "uratowała" Tesse w ciągu dalszym jest trochę suką, ale cóż, ma serce. I napewno czuła coś kiedyś do Harry'ego, ale ona po prostu jak dziecko dokuczała Tessie.

  Harry naprawiaj, naprawiaj.

  OdpowiedzUsuń
 70. Fantastic; czekam na kolejny; spełnienia marzeń w 2015 roku :) <3

  OdpowiedzUsuń
 71. Dziekję za tłumaczenie! I pozdrawiam Naweł!!! <333

  OdpowiedzUsuń
 72. Wredna Steph. Co za fladze! Jak ona momogła coś takiego zrobić? Za rok Molly mnie zaskozaskoczyła. Biedna Tessa...

  OdpowiedzUsuń
 73. Czemu Steph to taka suka? "Best Friends" też mi cos.Na miejscu Tess dawno bym sie pociela.

  OdpowiedzUsuń
 74. To jest NAJLEPSZY rozdział EVER!! <3 Takich emocji i obrotu sprawy jeszcze nie było :o naprawde epickie! �� ~ Doma

  OdpowiedzUsuń
 75. Steph... dlaczego..? Poplakalam sie

  OdpowiedzUsuń